Часто під час будівництва фінансова сторона відіграє важливу роль. Тому замовники намагаються заощаджувати на всьому, на чому тільки можна. Іноді доходить до того, що вони намагаються заощаджувати на основному матеріалі – на утеплювачі. Тому ми зараз розглянемо, якими матеріалами можна утеплити лазню та чи можна на цьому якось заощадити.
Мінеральна вата
Цей матеріал видобувають під час плавлення металургійних відходів чи гірських порід. В результаті ми отримуємо м’які плити, які складаються з великої кількості волокон переплетених між собою. Ці плити мають відмінні теплоізоляційні властивості.
Так як мінеральна вата складається з неорганічних речовин, через це у неї висока температура плавлення. Також вона не горить, що вкрай важливо для лазні, де використовується відкритий вогонь для підвищення температури приміщення та нагрівання води.
Мінеральна вати має ряд переваг:
- Не горить;
- Вона не піддається гниття, тому терміни використання матеріалу досить великі;
- У неї мінімальні показники усадки;
- Екологічно чистий матеріал.
Але окрім плюсів у будь-якому матеріалі є свої мінуси. Мінеральна вата боїться вологи, тому як тільки на неї потрапляє вода, вона втрачає свої властивості. При використанні мінеральної вати в лазні важливо зробити надійну гідроізоляцію.
Пінопласт та інші спінені синтетичні матеріали
До основних переваг цієї групи матеріалів можна віднести:
- Низька вартість;
- Легкі за вагою;
- Прості та легкі під час роботи;
- Не боїться вологи;
- Дають чудову теплоізоляцію приміщення.
Тут також є свої недоліки. Основний із них – це високий рівень горючості.Тому ці матеріали рекомендують використовувати в тих приміщеннях, де немає нагрівальних елементів, таких як печі, тени тощо.
Непопулярний утеплювач
Крім перерахованих вище матеріалів є і деякі інші, які зустрічаються рідше при утепленні приміщень, але всі їх теж застосовують.
- Плити з очерету. Це екологічний матеріал, що має високі теплоізоляційні показники. Його товщина становить 150 мм, тому монтаж цього матеріалу дуже зручний при зведенні каркасних будівель;
- Скловата. Раніше цей матеріал використовувався для утеплення будь-яких стін та стель. Сьогодні ж він практично не використовується, тому що під час монтажу потрібно чітко дотримуватися правил безпеки. Майстер повинен працювати в масці, рукавичках, окулярах та захисному костюмі. Але якщо скловата потрапить на тіло, то це викличе сильне свербіння;
- Рідкий утеплювач. Під час роботи з цим матеріалом потрібно дотримуватись правил безпеки. Також під час роботи слід використовувати спеціальний захист. Даним утеплювачем користуються дуже рідко, оскільки ціна на матеріал досить висока;
- Матеріали із фольгою. Цей матеріал легко укладається і відносно недорогий. Він чудово відбиває тепло, тому якщо його правильно укласти та закрити всі містки холоду, то він чудово збереже тепло в приміщенні.
Захист теплоізоляційних матеріалів від високої вологості
Багато теплоізоляційні матеріали «бояться» вологи. Тому їх слід закривати пароізоляційними матеріалами. Як захист використовують:
- Алюмінієва фольга.Вона захистить утеплювач від вологи, а також додатково відображатиме тепло, чим тільки покращить теплоізоляцію;
- Пергамін. Це відносно недорогий та екологічно чистий матеріал;
- Поліетиленова плівка. Вона добре захищає утеплювач від пари.
Якщо ви хочете подивитися каркасний будинок під ключ ціна, то на сайті ви зможете ознайомитися з усіма пропозиціями. Там вам запропонують найкращі матеріали для утеплення приміщення, а також варіанти, які краще вибрати пароізоляцію для лазні.
Залишити відповідь