fbpx

Чи важлива вентиляція в каркасному будинку та наскільки?

Вибираючи матеріал будинку, багато хто думає, що якщо матеріал «дихає», то цього цілком достатньо для його нормального функціонування. Тому багато користувачів зупиняються на дереві, оскільки воно добре пропускає повітря. Але іноді буває таке, що заходиш у дерев’яний будинок, і відразу відчуваєш неприємний запах вогкості, що застоявся. У чому тоді проблема? Користувачі часто переоцінюють можливості дерева і думають, що воно автоматично проводитиме обмін повітря. Але це так не працює, адже для нормального обміну потрібна якісна вентиляція.

Різновиди вентиляції

У житлових кімнатах легше провітрювати приміщення. У разі чого там можна відкрити вікно і все провітрити. Для ванної кімнати, підвалу або кухні це буде складніше. У деяких із цих приміщень може взагалі не бути вікон або їх постійно відкривати не вийде, тому що в приміщенні буде холодно.

Вирішити цю проблему можна тим, що в приміщенні буде встановлена ​​примусова вентиляція. Її роблять двома способами:

  1. Припливна система;
  2. Припливно-витяжна система.

Перший варіант – це простіша вентиляція, яка оснащена витяжкою. Другий варіант – це більш дорога і серйозна вентиляція, яка включає спеціальне обладнання. Вона коштує набагато дорожче за перший варіант, але й забезпечується максимальний комфорт для проживання в будинку.

Ця система більш практична та зручна у використанні. Вона працює практично без шуму, компактна, а також підтримує задану температуру у приміщенні.Це зручно, адже ви виставили потрібну температуру, а кліматичне обладнання підтримуватиме її постійно.

Якщо бюджет не дозволяє вибрати таку систему вентиляції, тоді можна скористатися природною. Вона має на увазі під собою технологічні отвори, які закриваються механічною кришкою. В принципі, вона непогано справляється із видаленням конденсату. Щоправда, в приміщенні через це може бути трохи прохолодно, хоча якщо цей процес регулювати, то це гарне бюджетне рішення для будь-якого приміщення.

Іноді у будинках використовується змішаний тип вентиляції. У цьому випадку обмін повітря відбувається природним чином, а решта через клімат-систему. Варіант хороший, тому що вентиляція буде навіть у тому випадку, якщо у будинку не буде електрики. Під час будівництва це може добре допомогти, і не потрібно додатково платити за відведення вологи після якихось робіт. У будь-якому випадку вибір вентиляції – це індивідуальне питання для кожного будинку окремо. Вибираючи каркасний будинок, завжди потрібно враховувати те, що має хорошу ізоляцію. Тому повітря в приміщення надходитиме небагато. Для нормального проживання потрібно заздалегідь подумати про вентиляцію та вирішити це питання на початкових етапах. Спочатку можна зробити примусову вентиляцію, а вже далі думати про те, щоб поставити кліматичну систему.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


    Передзвонити вам?


      Дякую!

      Ваше повідомлення успішно відправлено!