fbpx

Чи потрібно обробляти дошки антисептиками у каркасному будинку?

Обробка дощок антисептиком не завжди обов’язкова. Насамперед на це впливає бажання замовника. Якщо він хоче обробити всі дошки, це робиться. Другий важливий момент – це з яких матеріалів збирається приміщення. У деяких моментах це важлива обробка і без неї не обійтися, інколи ж можна не обробляти поверхні. Зараз ми спробуємо розібратися в тому, коли це конче необхідно, а коли на цьому можна заощадити, але для цього доведеться розглянути всю конструкцію будинку.

Основа будинку

Розглядаючи класичний каркасний будинок для постійного проживання, ми бачимо такі 4 елементи:

 1. Обв’язування основи;
 2. Нижня платформа основи;
 3. Підлогові лаги;
 4. Чернова підлога.

Обв’язка основи – це бруси, що кріпляться по периметру фундаменту. Вони повинні бути камерної сушіння та з розмірами 150х150 мм. Іноді посилення підстави використовується подвійна обв’язка. Тоді додається ще один брус із внутрішньої сторони 100х150 мм. У результаті виходить невелика поличка, яка використовується як основа для статевих лаг.

Нижня платформа основи – збирається з неструганої дошки 50х200 мм. Її мета – захистити будинок від продування. Вона встановлюється на основу, а також сама служить основою для лаг та чорнової підлоги.

Підлогові лаги – це третій шар дощок, які встановлюються з кроком 590 мм. Розмір цієї дошки 50х200 мм.

Чорнова підлога – останній етап чорнової роботи з дошками. Виконується він із неструганих дощок 20х100 мм. Коли основа зібрана, зверху укладаються ізоляційні матеріали, утеплювач і сама підлога.

Усі 4 рівні дощок проходять камерне сушіння.Але при цьому вони вкрай потребують антисептування, оскільки знаходяться близько до землі. Якщо цього не зробити, то волога швидше псуватиме дошки, і через короткий час вони почнуть гнити. Антисептик максимально відтягує цей процес.

Каркас першого поверху та мансарди

Основа стін складається з:

 1. Кутових збірних стійок;
 2. Проміжних стояків;
 3. Пояси;
 4. Ригеля;
 5. Укосини;
 6. Верхня обв’язка.

Ця частина будівлі не потребує обов’язкової обробки антисептичними засобами з кількох причин:

 1. Дошки проходять камерну сушку, тому добре захищені;
 2. Матеріал не перебуватиме у відкритому вигляді, тому що зовні він буде закритий вітрозахисною мембраною, а всередині пароізоляцією.

Дах

У класичному варіанті дах складається з двох частин:

 1. Підстава даху;
 2. Покривний матеріал.

Підстава даху збирається з дощок. Але після цього воно не залишається відкритим, а накривається покривним матеріалом. Тобто волога не потраплятиме на дерево, а значить йому не потрібна антисептична обробка. Якщо ж ви робитимете мансарду, то дерево утеплюватиметься і захищатиметься за тим же принципом, що й стіни. Тому обробляти дерево немає сенсу, адже воно у будь-якому разі буде закритим.

Підсумок

Навіть якщо ви не хочете економити на будівництві будинку, все ж таки обробляти кожну дошку антисептичними засобами не потрібно. Адже всі дошки проходять камерне сушіння, яке максимально прибирає з матеріалу вологу. Тобто там немає середовища для того, щоб з’явилися якісь шкідники.

Також майже всі елементи захищені від попадання вологи. Якщо це стосується основи підлоги, то її потрібно обробити, щоб збільшити термін служби.В інших випадках обробка не є обов’язковою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


  Передзвонити вам?


   Дякую!

   Ваше повідомлення успішно відправлено!