fbpx

Покрівля каркасного будинку: огляд натуральних матеріалів для даху

Іноді власники будинків хочуть зробити дах із натуральних матеріалів. Це дозволить підкреслити декоративні характеристики споруди. Але важливо розуміти, що не кожен матеріал підійде до конкретного будинку. Наприклад, для укладання гонту потрібно, щоб схил даху був мінімум 180, якщо хочете укласти сланець – то 250, а для очерету все 350.

Також потрібно не забувати і про те, що натуральні матеріали досить важкі, в порівнянні зі звичним покриттям. Так сланцеве покриття на 1 м буде важити 25 – 50 кг. У цей час гонт важитиме 16-40 кг, а очерет завтовшки 40 див важитиме 25 – 45 кг. Коли піде дощ або сніг, ці матеріали будуть важити ще більше.

Ще одна проблема у використанні натуральної покрівлі – це висока вартість матеріалів, а також їх складне укладання. Для цього потрібні вузькі спеціалісти, які працювали із цими матеріалами. Також гонт і очерет мають високу пожежну небезпеку. Хоча їх обробляють спеціальними просоченнями для захисту, але все ж такій покрівлі потрібно приділяти особливу увагу.

Сланцеве покриття

Сланцеве покриттяЩоб укласти його на дах, спочатку йде підготовка матеріалу. Для цього сланцевий камінь складають у прямокутні або ромбоподібні форми, що укладаються на дах. Вони мають гострі чи закруглені кути. Також вони бувають різних типів – це може бути міцний дрібнозернистий матеріал завтовшки до 6 мм, інколи ж це тендітний матеріал, який може вивітрюватися завтовшки до 12 мм. У другого варіанта більше відтінків та різних форм.

Важливо розуміти, що сланцеве покриття краще вибирати в одного виробника, так як видобувається сланець в одному родовищі. Так як у різних місцях сланець матиме різні відтінки. Також вивітрюваний сланець під впливом ультрафіолету може змінювати колір, а ось стабільний лише трохи світлішає. Кожен сам може вибирати той тип, колір та форму сланцю, який йому більше подобаються. Найкраще він виглядає на будинках зі складними дахами. У цьому випадку можна чергувати тип викладки, кольори та форму матеріалу.

Гонтове покриття

Гонтове покриттяГонтовий дах – це дах, який покритий дощечками. Для цього вибираються клиноподібні дерев’яні дошки довжиною до 80 см, шириною до 15 см і товщиною до 15 см. Є різні варіанти, як їх можна укладати. У нас же набуло великого поширення гонтове покриття, яке має західне коріння.

Укладається матеріал за принципом «шип-паз». Для цього з одного боку дошки роблять паз, а з іншого боку. При укладанні з’єднують два елементи. Як матеріали вибирають модрину, дуб, кедр та ін.

Крім цього покриття ще вибирають дранку і шиндель. Вони більш плоскі, з іншими розмірами та формами. За типом укладання вона схожа на дерев’яну черепицю, що укладається в кілька шарів. Як матеріали використовують сосну, осину, ялинку та вільху.

Термін служби такого матеріалу досягає 50 років. Це чудові показники для натурального даху. Термін служби залежить від типу дерева, його якості, чи дотримувалися технології укладання матеріалу і наскільки хороша у нього обробка.

Камишові дахи

2 потрібно близько 10 таких снопів. Товщина даху в Україні має бути близько 40 см., щоб вона була ефективною.

Строк служби даху залежить від кута укладання очерету. Так якщо кут нахилу 350 – 60 років. Якщо ж кут нахилу більше 60

Вибираючи собі барнхаус каркасний, потрібно заздалегідь враховувати те, який дах у вас буде. Так фахівці зможуть відразу зробити основу даху під найкращим кутом, а також розрахувати вагу для вибору правильного фундаменту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


    Передзвонити вам?


      Дякую!

      Ваше повідомлення успішно відправлено!