fbpx

Класика або сучасність: 3 види черепиці для даху будиночка під Києвом

Керамічна черепиця прийшла до нас через століття. За довгий час покрівельна кераміка не лише прийшла до нас, а й удосконалилася. Роблять її з легкоплавних пластичних глин під впливом високих температур – до 1200 С. .

Після таких температур черепиці практично нічого не страшно. Монолітні штучні вироби витримують до 150 циклів заморожування та розморожування. Матеріал слугує понад 100 років. Також він стійкий до ультрафіолету, бактерій, хімічних речовин і навіть до вогню. Тому багато хто віддає перевагу цьому матеріалу при виборі даху для дому.

Переваги керамічної черепиці

Цей матеріал зручний тим, що укладати його можна на дахах будь-якої форми та складності. Для цього використовуються невеликі плитки з різними додатковими елементами. За необхідності дах можна розібрати і знову зібрати.

Черепиця відмінно поєднує в собі різні експлуатаційні якості. Вона стабілізує клімат під дахом. Наприклад, коли на вулиці спека, черепиця нагрівається поступово. Після цього вона довго остигає, тому на кроквах не з’являтиметься конденсат через різкі перепади температур. Але також черепиця має і мінуси. Вона досить дорога, тендітна і має велику вагу. Це потрібно враховувати. Ще на етапі проектування будинку потрібно враховувати те, що буде велика вага на даху, тому відразу зробити гарний фундамент та посилену кроквяну систему.

Форми та кольори черепиці

Сьогодні колірна гама даху може бути різноманітною. Іноді це жовтий колір, іноді червоний, а бувають варіанти навіть чорного кольору. Такого кольору можна досягти за допомогою додавання різних добавок у глину під час приготування плит. Також різні варіанти плиток виходять за рахунок їх глазурування та англобування. У процесі виробництва на них наносять глину або склоподібне покриття.

Ще буває різна форма деяких елементів. З ними виходить створити привабливу фактуру покрівлі. Найчастіше використовують такі формати:

  1. S-подібна черепиця. Вона створює плавні переходи у вигляді хвиль;
  2. Парна черепиця «мунк-нунн» і «монах-монашка». З цим варіантом формуються паралельні жолоби, що створюють цікаву форму.

Цементно-піщана черепиця

0С. Щоб закрити всі пори та черепиця не пропускала воду, зверху її покривають спеціальним складом, в основу якого входить акрил. Для отримання різних кольорів до черепиці додають барвники. Такий варіант відрізняється своєю підвищеною міцністю, і він не настільки крихкий, як попередній.

Полімерна черепиця

Полімерна черепицяДля створення цього аналога черепиці в неї додають пісок, полімери та різні добавки. Полімери – це всі пластикові відходи, які переробляють, а потім формують у потрібні розміри та форми. Вона не тріскається, коли її підрізають чи свердлять, вона не б’ється, коли падає. Але з мінусів те, що в неї термін служби до 50 років – це наполовину менший, ніж у попередніх варіантах.

Такий варіант тільки здалеку схожий на натуральну черепицю. Якщо ж придивитися, то по ньому видно, що це пластик. Також полімерну черепицю часто підробляють. Тому вона швидко вицвітає на сонці та втрачає свій колір.

Щоб побудуватибудиночок під Києвом, потрібно заздалегідь подумати про багато дрібниць. Вибір покрівельного покриття – це одне з найважливіших питань. Адже від його ваги залежатиме те, як буде збиратися кроквяна система, який фундамент краще вибрати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


    Передзвонити вам?


      Дякую!

      Ваше повідомлення успішно відправлено!