fbpx

Каркасний будинок – переваги та недоліки будівництва

Свою назву каркасні будинки отримали від того, як вони будуються. Для їх зведення зазвичай використовується дерев’яний каркас, який утеплюється та обшивається різними матеріалами. Щоб збудувати такий будинок, достатньо мати землю. Найкраще, щоб вона була приватизована і потім не виникло труднощів із її використанням.

У багатьох виникає дилема: «що краще вибрати?». Хтось радить купити квартиру, бо там менше роботи, а хтось будинок. Якщо ж брати будинок, то рекомендують купувати готовий, тому що не потрібно вкладатися в будівництво та чекати на закінчення всіх робіт. Але вибираючи каркасний будинок, ви заощаджуєте, тому що його ціна значно нижча, ніж у такого ж готового, а можливостей більше. Ви одразу будуєте те, що хочете, і не потрібно нічого переробляти.

Особливості будівництва каркасних будинків

Важливо помітити, що такі будинки значно легше за своєю вагою, ніж будь-які інші. Саме тому тут можна заощадити на фундаменті. Найчастіше застосовується пальовий або стрічковий фундамент, тому що в плитному варіанті не потрібно. Хоча за бажанням клієнта можна зробити і плитний фундамент.

Коли основа готова, починається укладання балок для підлоги. Після цього встановлюються стійки, на які укладаються балки стель і після цього вони обв’язуються. Завершальний етап конструкції – це дах. Коли вона повністю готова, приступають до зовнішньої обшивки стінок. Наступний етап – це утеплення стін за допомогою базальтової вати та обшивки їх зсередини. Далі починається фінішне внутрішнє та зовнішнє оздоблення стін, а також облаштування підлоги. Коли всі роботи завершилися, то сюди можна одразу заїжджати жити, бо в будинку немає усадки.

Види каркасних будинків

Є два види каркасних будинків – це щитові та рамкові. Перший варіант збирається повністю на підприємстві, а потім за допомогою спеціальної техніки доставляється на місце, встановлюється та фіксується. Там готується повністю вся стіна, з каркасом, обшивкою та утепленням. Другий варіант збирається на місці кількома фахівцями без використання додаткової техніки.

Каркасні будинки мають багато переваг:< /span>

 • Використовуються екологічно чисті матеріали;
 • Складання будинку займає мало часу;
 • Низька вартість споруди в порівнянні з такими ж будинками з інших матеріалів;
 • Заселитися можна відразу після закінчення всіх робіт;
 • Легко та швидко опалюються, а потім добре тримають тепло;
 • Будувати можна в будь-яку пору року;
 • Всі матеріали пожежобезпечні.

Недоліки каркасних будинків

Перепланування таких будинків відносно не просте. До них можна легко добудувати приміщення, додати якусь перегородку, але прибрати її або ж посунути не так і просто, так як все між собою пов’язано. Ще один важливий момент – це хто збиратиме будинок. Якщо цю роботу виконуватимуть малодосвідчені фахівці або майстри, які навчалися по інтернету, то при недотриманні всіх технологічних процесів порушується міцність будинку, його теплоізоляційні властивості та довговічність. Тому краще будівництво будинку завжди довіряти фахівцям. Так ви зможете убезпечити себе та отримати саме те, що вам потрібно.

Підсумок

Якщо дивитися на позитивні та негативні сторони таких будинків, то можна помітити більше позитивних. Головний критерій, який залучається багатьох, – це те, що ціна каркасного будинку буде нижчою на 30-40%, ніж у такого ж цегляного або з бруса. Він швидше будується, хоча в результаті має такі ж параметри чи навіть краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


  Передзвонити вам?


   Дякую!

   Ваше повідомлення успішно відправлено!