fbpx

Якою має бути товщина стіни та шар утеплювача?

Бо ціни на ЖКГ постійно зростають, то кожен задумався про те, як і на чому можна заощадити. Один із варіантів – це почати економити на опаленні. Для цього потрібно утеплити свій будинок чи квартиру, щоби менше довелося платити. Утеплюють не тільки старі приміщення, а й навіть ті, які недавно швидко збудовані. Якою ж має бути товщина стіни будинку, щоб це було ефективно для збереження тепла?

Крім цін на опалення, з 2013 року в Україні змінили норми теплоефективності приміщень. І хоча вони мають більш рекомендаційний характер, все ж таки до них варто прислухатися, оскільки це наш комфорт, а також підсумкова вартість будинку.

Температурні зони в Україні

За сучасними нормами Україну розділили на дві теплові зони. Майже вся площа країни належить до холоднішої зони, а лише Закарпаття та південні приморські землі відносяться до теплої зони. Кожна зона має свої норми коефіцієнта опору теплопередачі R.

Як дізнатися теплопровідність стін?

Для цього всі виробники на кожному товарі вказують коефіцієнт R. Зазвичай, в характеристиках товару можна знайти: коефіцієнт R, зворотний коефіцієнт теплопередачі, який позначають k або U. Також вказують коефіцієнт теплопровідності λ. Достатньо знайти ці значення на упаковці та порахувати загальну теплопровідність стін.

Значення коефіцієнтів теплоефективності.

Є 3 види коефіцієнтів, що відносяться до будинку:

 1. Опір теплопередачі R – це значення залежить від товщини матеріалу. Чим вище значення, тим кращий результат;
 2. Теплопередачі k або U – для країн ЄС є свої обов’язкові нормативи. У нашому випадку, чим він менший, тим краще для дому;
 3. Теплопровідність λ – на цей коефіцієнт теж впливає товщина матеріалів, але для підрахунку перших двох потрібно знати це значення. Чим менші показники цього значення, тим краще теплоізоляція.

Як визначити теплоефективність стіни за формулою?

Щоб дізнатися значення показника R, потрібно вважати за такою формулою: R = d / λ. У цьому випадку D – це товщина матеріалу, λ – це значення теплопровідності. Якщо стіна багатошарова, то після підрахунку всі значення підсумовуються.

Як підібрати товщину утеплювача?

Для підрахунку цього значення є формула d = R * λ. Тобто, якщо утеплювач з коефіцієнтом λ = 0.50, то тоді 2,53 * 0,050 = 12 см. Але отримавши значення, зазвичай вибирають утеплювач трохи товстіший, щоб був запас у разі негоди, і щоб цього не виявилося замало.

Які стіни варто утеплювати.

Згідно з новими правилами майже всі приміщення, що будуються за класичною технологією, повинні бути утепленими. Для них вибирають товщину утеплювача для фасаду в нашій зоні 12-15 см, а для даху 25-30 см.

Чи можна не утеплювати стіни?

Сучасні технології часто дозволяють не утеплювати приміщення. Вони мають достатню товщину стінок, тому можна додатково нічого не робити. Але якщо ви все ж таки утеплите будинок, то зможете помітити, наскільки менше доведеться платити за опалення. Вивчаючи вимоги до енергоефективності будинків, можна помітити, що утеплення – це важливий процес і краще його відразу зробити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


  Передзвонити вам?


   Дякую!

   Ваше повідомлення успішно відправлено!