fbpx

Фундамент – надійна опора будинку. Критерії вибору

Фундамент – надійна опора для дому

Фундамент – це основа будь-якої будови. При правильному підборі виду фундаменту та його реалізації залежатиме і рівень тепловтрат. Тому важливо правильно підібрати його, зробити, утеплити та використовувати далі.  

На які критерії звернути увагу під час вибору фундаменту?

Перед тим, як вибрати основу для будівлі, потрібно вивчити характеристику ґрунту, розміри будівлі, ступінь морозного пучення та рівень ґрунтових вод. Якщо говорити про тип ґрунту, то вони бувають різні: 

 • Хрящуватий;
 • Глинистий;
 • Піщаний;
 • Скелястий;
 • Суглинок
 • Супесь.

Найкращий із них – це скелястий. Він завжди стоятиме однаково. Для початку будівельних робіт не потрібна підготовка поверхні.

Хрящуватий ґрунт – це той, у якому є гравій. Він зручний тим, що там вода не збирається. Для встановлення фундаменту необхідно зробити невелике заглиблення.

Піщаний грунт хороший тим, що він не затримує воду і не витріщається. Але його проблема в тому, що він легко вимивається. Один із найгірших варіантів поверхні – це глиняста. Вона розмивається водою, а при морозах швидко витріщається.

Якщо ж говорити про рівень ґрунтових вод, то найкращий варіант, коли вони знаходяться нижче за рівень промерзання ґрунту. Коли вони перебувають вище, то при замерзанні починається пучення ґрунту. Це погано впливає навіть на якісний фундамент. Прибрати воду можна за допомогою осушення та дренажних систем.

Характеристики різних видів фундаментe

Є 4 основні види фундаменту:

 1. Стрічковий;
 2. Столбчатый;
 3. Пальовий;
 4. Плитний.

Стрічковий фундамент

Зазвичай такий фундамент використовують при будівництві приміщень на один або кілька поверхів. Він відрізняється довгим періодом підготовки ґрунту під фундамент та великою витратою цементу. Найчастіше його використовують у тих випадках, коли збираються будувати будинок із цегли, бетону, піноблоку або газоблоку.

Щоб поставити зверху будинок, вся його площа рівномірно розподіляється фундаментом. Завдяки цьому можна вибирати і більш важкі матеріали для будівництва, тому що є гарна і надійна основа з моноліту. Вид конструкції залежить від планування приміщення.  

Стовпчастий фундамент

Велику популярність фундамент отримав після того, як почали замовляти будівництво каркасних та дерев’яних будинків. Основний його плюс у тому, що сюди потрібно менше бетону, а отже й ціна нижча. Стовпи встановлюються по периметру будівлі, і навіть під її перегородками. Рекомендують ставити їх на відстані від 1,5 до 2 метрів. 

Такий фундамент добре підійде для нерівних поверхонь. Регулювати висоту кожного стовпа можна окремо і виставити її такою, яка потрібна в даному випадку. Фундамент для стовпів може бути монолітним. Таким стає завдяки тому, що з’єднується бетонним з’єднанням. Також буває збірний фундамент. Він може повністю виготовлятись на виробництві, а вже готові елементи привозять на ділянку та встановлюють.

Пальовий або палевий фундамент

Цей варіант фундаменту підходить майже будь-якій поверхні. Адже навіть якщо ґрунт буде м’яким, то палі можна опустити на таку глибину, якої буде достатньо, щоб знайти міцну основу. Довжина поглиблення може бути кілька метрів, а може й 50 м.

Виділяють 3 основні типи пальового фундаменту:

 1. Забивні;
 2. Буронабивні;
 3. Гвинтові.

Найчастіше вибирають гвинтові палі. Вони виготовлені з металу, а знизу є гвинт, за допомогою якого паля вкручується в землю. Коли палю встановлено, її зверху відрізають, а потім все з’єднують між собою за допомогою балок. 

Серед основних переваг цього фундаменту виділяють такі:

 • Швидкий монтаж;
 • Доступна ціна;
 • Можна застосовувати на будь-яких типах ґрунту.

Плитний фундамент

Цей тип фундаменту використовується найрідше, але він може бути найкращим варіантом у таких випадках:

 1. Якщо земля нестійка, безодня або глиняна;
 2. Якщо ґрунтові води знаходяться на глибині 1 м.

На такому фундаменті можна встановити помешкання з будь-якою кількістю поверхів. Він хороший у тих випадках, якщо площа приміщення досить велика.

Спеціаліація будівельної компанії ProstoHOUSE – будівництво каркасних будинків під ключ у Києві будь-яких конструкцій. Ми запропонуємо найкращий тип фундаменту під ваше приміщення після вивчення всіх параметрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


  Передзвонити вам?


   Дякую!

   Ваше повідомлення успішно відправлено!