fbpx

Навіщо потрібне утеплення цоколя в приватному будинку?

Для збереження мікроклімату в приміщенні, важливо подбати про те, щоб вся будівля була утепленою. Багато хто думає, що достатньо утеплити тільки стіни тієї частини будинку, яка безпосередньо відносяться до житлових приміщень. Але насправді ефект буде набагато кращим, якщо також буде утеплений і цоколь.

Утеплити його можна як під час будівництва, так і потім, коли будинок вже буде побудований. Перший варіант зручніший, тому що все робиться відразу. В цьому випадку вам потрібно зробити трохи більше траншею і зробити вимощення. В результаті ви будете готові до роботи.

Якщо ж будинок вже збудували, то утеплення роблять до вимощення. Щоб утеплювач добре тримався, його спочатку кріплять на спеціальний розчин, а потім додатково фіксують металевою сіткою та дюбелями. Таким чином, все добре та надійно кріпиться до стіни.

Для чого роблять гідроізоляцію та теплоізоляцію цоколя?

Незалежно від того, наскільки це новий будинок, ізоляція стін цоколя потрібна в таких випадках:

 1. На цокольному поверсі є приміщення, які не опалюються та використовуються для технічних потреб;
 2. Будинок стоїть на ділянці, де ґрунтові води знаходяться високо;
 3. Грунт має пучинисту поверхню з високим рівнем вологості. Тут часто можна побачити морозне спучування. Це негативно впливає на цілісність будинку;
 4. Після перевірки цоколя було виявлено містки холоду, протяги або інші джерела тепловтрат;
 5. Якщо в приміщенні утворюється конденсат, а в будинку досить високий рівень вологості.

За яких умов цоколь можна не утеплювати?

Якщо послухати фахівців, то вони завжди рекомендують вибирати тільки комплексне утеплення, де утеплюють приміщення зовні та зсередини. Але є випадки, коли можна обійтися і без утеплення:

 1. У тому випадку, якщо це літній будиночок і там немає опалювальних приладів, а сам будинок не використовується в зимовий час;
 2. Якщо висота цоколя менше, ніж 50 см., а цоколь використовується тільки для того, щоб захистити будинок від води;
 3. Коли будинок знаходиться там, де немає великих морозів.

Використання екструдованого полістиролу для утеплення будівлі.

Ми займаємося утепленням цоколя сучасним та якісним матеріалом, який користується великою популярністю. Ми готові запропонувати вигідні ціни та високу якість робіт. Пінополістирол має багато переваг серед інших утеплювачів:

 1. Це безпечний матеріал, який не викликає алергію у мешканців будинку;
 2. Він стійкий до різних погодних умов і витримує різні навантаження;
 3. Можна вибирати різну глибину утеплення, так як плити бувають від 2-х до 10 см. завтовшки;
 4. У нього висока опірність до вологи, а також хороша стійкість до морозів;
 5. Довговічний та надійний матеріал;
 6. Має невелику вагу, а також просту в монтажі;
 7. Температурний діапазон для цього матеріалу від +80 до -60 0 С.

Матеріал добре утримує тепло, тому ви обігріватимете тільки будинок, і не «грітимете» вулицю. Також завдяки своїй комірчастій формі він має гарну пароізоляцію.

Етапи утеплення цоколя

Щоб отримати бажаний ефект, важливо всі процеси виконати правильно. Для цього потрібно дотримуватися технології укладання утеплювача, а також послідовність усіх робіт. Утеплювати потрібно так:

 1. Підготовка. Спочатку потрібно вирити траншею по периметру всього приміщення шириною від 0,5 м до 1 м. Глибина траншеї має бути на глибину фундаменту. Після цього чистимо стіни від бруду та пилу. Якщо в процесі чищення ви помітите якісь тріщини або нерівності, їх потрібно усунути.
 2. Ізоляція фундаменту. Для цього поверхню фундаменту обробляють спеціальною мастикою. Вона створює захисну плівку та не пропускає воду. Її потрібно наносити у кілька шарів. Якщо грунтові води знаходяться досить близько до поверхні, тоді ще потрібно зробити дренажну систему. Для цього знизу траншеї насипається пісок, потім гравій, а зверху іноді укладають перфоровану трубу діаметром до 100 мм. Зверху шари повторюються.
 3. Монтаж пінополістиролу. Хоча працювати з цим матеріалом досить легко та просто, все одно для якісного виконання робіт потрібно мати певний досвід. Адже тут потрібно матеріал правильно встановити, добре притиснути до стіни розчином, а зверху зафіксувати дюбелями. Також між плитами не повинно бути щілин, тому що тоді втрачається герметичність і з’являється місток холоду.
 4. Оздоблення. Коли утеплювач наклеїли, зверху можна закривати все розчином. Для цього використовується штукатурка із металевою сіткою. Таким чином, все максимально добре зашпаровується і відмінно тримається. Зверху можна нанести будь-які фінішні матеріали, які вам подобаються.

Якщо ви хочете побудувати або утеплити будинок під Києвом, то краще відразу звертатися до професіоналів. Ми зробимо цю роботу швидко, якісно та за вигідною ціною. Адже наші фахівці мають необхідний інструмент, а також великий досвід утеплення приміщень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


  Передзвонити вам?


   Дякую!

   Ваше повідомлення успішно відправлено!