fbpx

Біокліматичний будинок – поєднання енергоефективності та екологічності

Весь світ замислюється над тим, як можна створювати екологічно чисті матеріали. Ця тенденція зачепила і будівництво будинків. Багато хто хоче отримати енергоефективний та практичний будинок, де використовуватимуться лише екологічно чисті матеріали.

Що таке біокліматичний будинок?

Вся суть біокліматичного будинку в тому, щоб створити таке приміщення, яке використовуватиме сонячну енергію для обігріву будинку. Влітку потрібно створити прохолоду в будинку, використовуючи дерев’яні віконниці або спеціальні маркізи. Потрібно не забути про вентиляцію приміщення.

Також при будівництві будинку важливо зробити правильне його розміщення. Не варто виводити вхід на північний бік будівлі, а також зробити менше вікон з того боку. Так як з північного боку завжди більше холодного вітру, багато хто створює живоплот або будує госп. будівлі, щоб захистити будинок від сильного холодного вітру. 

Захистити територію можна тим, що довкола будуть висаджені дерева та чагарники. Вони створять живий щит від сильних вітрів. Усередині цього кільця буде тихіша і сприятливіша обстановка. У такому дворі можна організувати активний відпочинок взимку та відмінне місце для спокійного відпочинку починаючи з весни та до пізньої осені.

Матеріали будівництва та архітектура

Усі будівлі зроблено максимально ефективно та раціонально. Під час будівництва обирають натуральні матеріали. Також завдяки новим технологіям часто використовують панорамні вікна. Сучасні вікна дозволяють отримувати більше сонячного світла та не втрачати тепло. Але для максимальної ефективності важливо правильно розташувати будинок по відношенню до сторін світла.

Щоб правильно вибрати бік із максимальним освітленням, достатньо прийти на ділянку в один сонячний день і поспостерігати за тим, у який бік падають тіні. Щоб краще було розібратися в тому, де знаходяться тіні, слід зазначити їх у різний час. Спочатку ви відзначаєте о 8 – 9 годині ранку, потім 12 – 13 годині дня, і останній раз – це о 16 – 17 годині вечора. Тіні можна брати від інших готових будівель, огорожі чи рослин. Після цього у вас будуть ділянки, де тінь буде лише вранці, будуть такі, де тінь буде вранці та в обід. У деяких місцях може бути таке, що тінь завжди буде.

Найімовірніше, що будуть і такі ділянки, де взагалі не буде тіней. І тут можна продумати планування дільниці те щоб використовувати цю особливість максимально ефективно. Ідеальний варіант – це спостерігати за ділянкою протягом року не лише влітку, але й узимку, навесні та восени.

Крім визначення тіней потрібно враховувати і рельєф місцевості та відповідно до нього утеплювати будинок. При правильному утепленні приміщення ви можете не думати про те, що вам доведеться більше платити за обігрів будинку. Перед тим, як зводити будівлю, ми вивчаємо ландшафт місцевості. Якщо майданчик рівний, то це один підхід, а якщо є якісь пагорби, то іноді їх можна використовувати для того, щоб менше утеплювати приміщення. Також враховується наскільки низько знаходяться ґрунтові води та багато інших нюансів. Тому будівництво каркасних будинків – це досить складний та тонкий процес. Важливо зважати на всі нюанси ще до початку будь-яких робіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


    Передзвонити вам?


      Дякую!

      Ваше повідомлення успішно відправлено!