fbpx

Супердифузійна мембрана: Що це?

При будівництві будинку важливо враховувати низку нюансів. Потрібно розуміти особливості того, як це має робитися, знати всі тонкощі та дотримуватися технології. Одним із важливих моментів є захист даху будинку від вологи. Часто буває таке, що під фінішним покриттям даху збирається волога. Це може відбуватися з кількох причин:

 1. Велика кількість вологи знаходиться в самому покрівельному просторі. Особливо це відбувається у тому випадку, якщо це мансарда або півторний поверх;
 2. Волога з’являється через конденсат, який утворюється через перепад температур.

Шкода від вологи

Якщо залишити дах не утепленим, то конденсат і атмосферна волога накопичуватиметься з внутрішньої сторони даху. Вона сідатиме на кроквяну систему та на інші будівельні матеріали. Тим самим вона пришвидшуватиме процес зносу матеріалів і призведе до передчасного ремонту.

Також волога може збиратися навіть у тому випадку, якщо дах утеплений. Часто її утеплюють тільки тоді, коли зробили полуторний поверх або мансарду. Але це не означає, що проблем буде менше. Залишити накриття без утеплення теж не вийде, тому що тоді ви не зможете скористатися цією частиною будинку в холодну пору року. Так як на даху зазвичай використовується мінеральний утеплювач, залишивши там вологу, ми сприяємо тому, що він швидко зіпсується. Це трапляється таким чином, що мінеральний утеплювач убирає в себе вологу, збивається і втрачає свої властивості. В результаті цього, через короткий час у нього немає теплоізоляційних властивостей, і він повністю марний.

Тому можна точно сказати, що у будь-якому будинку має бути хороший захист даху від вологи. Раніше використовували гідроізоляційні плівки, які добре захищали будинок від потрапляння вологи зовні. Але вони ніяк не захищали дах від пари, яка піднімається із самого будинку у внутрішній її частині.

Основні характеристики супердифузійної мембрани

Якщо говорити про дифузійну мембрану, це багатошарові неткані полотна, які можуть захистити конструкцію даху від вологи зовні і всередині. Вся суть роботи полягає в тому, що мембрана не пропускає вологу лише з одного боку, а з іншого пропускає. Якщо її правильно укласти на дах, то вона не пропускатиме вологу зовні приміщення, а зсередини випускатиме всю пару, яка знаходиться в приміщенні. Таким чином, нічого не потраплятиме на кроквяну систему даху.

Уся пара, яка піднімається на дах із будинку, не залишається в приміщенні. Він проходить через мембрану на її зовнішній бік і завдяки вентиляційному зазору випаровується. 

Супердифузійна мембрана – це особливий тип покриття, який відрізняється своєю пропускною здатністю. Змінюється ця здатність у міліграмах вологи на квадратний метр на добу. Є 3 категорії дифузійних мембран:

 1. Малодифузійні чи псевдодифузійні – пропускна здатність цієї мембрани не більше 300 мг на добу на м2;;
 2. Середньодифузійні чи дифузійні – пропускна здатність мембрани від 300 до 1000 мг. на м2;;
 3. Супердифузійні або високодифузійні – тут пропускна здатність мембрани починається від 1000 мг на м2 на добу.

Крім пропускної спроможності, є ще один важливий параметр – це щільність матеріалу. Вона може бути від 90 до 170 г м2. Підбирається густина залежно від того, який фінішний матеріал використовуватиметься на даху.

Вибираючи ізоляцію приміщення дуже важливо звернути увагу на всі моменти. Тільки так можна найкраще захистити приміщення від вологи, і продовжити термін його служби. Але важливо розуміти, що це потрібно зробити на етапі будівництва будинку. Щоб бути впевненим у тому, що все зроблять правильно, довірити будівництво каркасних будинків Київ потрібно фахівцям, які добре в цьому розуміються. Компанія Prostohouse готова допомогти, щоб ви отримали надійний, практичний будинок, який буде зібраний за всіма правилами технології збирання каркасних приміщень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


  Передзвонити вам?


   Дякую!

   Ваше повідомлення успішно відправлено!