fbpx

Стеля з гіпсокартону або натяжна: що краще і дешевше?

Вибираючи стельове покриття, багато хто дивиться на характеристики матеріалу, його зовнішній вигляд, якість, ціну, складність установки та багато інших нюансів. Саме тому зараз найпопулярніші варіанти стельового перекриття – це натяжні стелі або гіпсокартонні. Який із цих двох варіантів буде найкращим і що використовувати для дому?

Безпека та екологічні показники матеріалів

В основі натяжної стелі йде полівінілхлоридна плівка. Вона не пропускає повітря, тому стеля не дихатиме. Щоб такого не було і скрізь було необхідне повітря, важливо зробити якісну вентиляцію. Тоді ніяких проблем не буде, і ви зможете спокійно скористатися натяжною стелею.  

При використанні цієї стелі жодних шкідливих речовин не виділяється. Тому його можна встановлювати у будинку. Але під час пожежі плівка починає плавитися та виділяти велику кількість чадного газу. Також важливо враховувати, що тільки якісна плівка не виділяє жодних шкідливих речовин. Тому не варто заощаджувати, а краще вибрати перевірений матеріал.

Гіпсокартон виготовляється з пресованого гіпсу. Саме тому це покриття добре пропускає повітря. Також воно не горюче, а під час пожежі не виділяє токсини.

Тому, якщо порівнювати ці два варіанти за рівнем безпеки, то гіпсокартон буде більш безпечним матеріалом.

Монтаж стельового покриття

Від того, наскільки складно встановлювати стелю, також залежить його ціна. Натяжні стелі встановлюються за кілька годин. Все залежить від кількості рівнів стелі та її підготовки. Заздалегідь потрібно провести світло та прибрати все зайве.

Якщо говорити про ГКЛ, то для його монтажу потрібно більше часу. Спочатку встановлюється профіль, до якого і кріпитиметься все інше. Але це лише частина роботи. Після того, як всі листи будуть закріплені, потрібно:

 1. Закладати шви;
 2. Проґрунтувати поверхню;
 3. Пофарбувати її або обклеїти шпалерами.

Підсумкова вартість стелі буде приблизно однаковою. У першому випадку буде дорогим саме полотно, а в другому його встановлення.

Технічні характеристики 

Стелі з гіпсокартону не рекомендують встановлювати в новобудовах, тому що нові будівлі можуть трохи сідати. За такого процесу на стелі на місцях стиків з’являться тріщини. ГКЛ боїться різних вібрацій і за невеликих змін він починає тріскатися.  

Натяжна стеля таких проблем не боїться. Вона може навіть витримувати невеликі землетруси. Плівка добре триматиметься при коливаннях. Також вона може витримати невеликий потоп. Якщо зверху піде вода, то полотно збере її. Після цього потрібно буде викликати майстра, який акуратно зіллє воду і відновить колишній вигляд стелі. Якщо ж говорити про ГКЛ, то після води вони набухають і стають непридатними. Їх потрібно буде демонтувати, після чого встановити нові аркуші.

Порівнюючи шумозаглушення обох матеріалів можна сказати, що показники у них практичні однакові. Вони добре гасять шум. Якщо порівнювати теплоізоляційні властивості, то листи ГКЛ добре утримують тепло, а ось для натяжної стелі потрібно додаткове утеплення.

Використання обох матеріалів сильно відрізнятиметься. ПВХ плівка легко миється звичайною водою та ганчіркою. Також на цій поверхні не так сідати пил.Якщо ж говорити про гіпсокартон, то якщо на ньому з’явиться якась пляма – вивести її буде набагато складніше.

Міцність у матеріалів також різна. Гіпсокартон складніше пробити, але якщо таке станеться, його можна легко відновити. Для цього можна трохи зашпаклювати отвір, підфарбувати і все готове. А ось натяжну стелю можна легко проткнути випадковим ударом. Відновити полотно не так просто, а в більшості випадків воно не відновлюється і підлягає заміні.

будинку барнхаус, варто враховувати клімат, площу приміщення, тип кімнати та багато інших факторів. Тільки так ви зможете підібрати найкращий варіант, який ви зможете довго використати. Також потрібно правильно його доглядати, щоб він довше вам прослужив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


  Передзвонити вам?


   Дякую!

   Ваше повідомлення успішно відправлено!