fbpx

4 основні принципи ландшафтного дизайну.

Багато хто здається, що будівництво будинку краще довірити професіоналам, оскільки це досить складно. Якщо говорити про дизайн ландшафту, то тут можна впоратися і самим. Вони починають щось робити, а потім розуміють, що не все так просто, як хотілося б. Доводиться переробляти якісь моменти, щось змінювати, а іноді й повністю прибирати свої напрацювання та робити це інакше.

Коли мешканці починають щось творити біля будинку, то багато хто навіть не хоче подивитися приклади готових варіантів. Вони орієнтуються те що, що їм подобається і як вони це відчувають. Підхід правильний, адже тоді можна створити щось унікальне, але реалізація часто дає збій. Іноді садять якісь дерева чи чагарники, які починають гнобити одне одного. Іноді роблять доріжки, які не зручні у використанні, тому потім доводиться робити нові або витоптувати їх в іншому місці. Траплялися випадки, коли проклав трубу для поливу саду, а в процесі щось змінилося і її доводилося рухати.

Щоб все було зроблено якісно, краще врахувати деякі моменти і тоді не буде таких проблем. Сьогодні ми розповімо про 4 важливі принципи, які варто дотримуватися, щоб зробити гарний дизайн ділянки з першого разу.

Принцип №1. Потрібно бачити загальну картину, яка має вийти

Створюючи красу, потрібно бачити її цілком. Всі елементи повинні поєднуватись не тільки один з одним, але й з основним елементом ландшафту – будинком. Тому розпочинати планувати ландшафт краще ще на етапі будівництва. Тоді ви зможете заздалегідь все підготувати та отримати чудовий вигляд.

Формуючи сад, зазвичай вибирають для цього один із двох стилів: французький класичний або англійський вільний.

Якщо хочеться використовувати рівні доріжки, зробити симетричну висадку дерев або дзеркальний варіант саду, то для цього найкраще підійде передня частина ділянки.

Використання пейзажного саду дозволяє висаджувати його так, як вам хочеться. Для цього зазвичай роблять звивисті доріжки, вільне висадження чагарників та дерев, без використання якогось конкретного плану. За таким садом набагато простіше доглядати, а на свій зовнішній вигляд він нагадує звичайний сад.

Принцип №2. Створення видових точок та французьких зон

Коли збираються вигадувати дизайн ділянки, то спочатку потрібно розділити його на зони, щоб все вмістити. Зони бувають різними, але краще відразу врахувати побажання всіх мешканців та зробити для кожного свій куточок. До основних зон можна віднести:

 1. Сад та город. Зазвичай таку зону розміщують на задньому дворі, з південного боку будинку;
 2. Зону відпочинку. Найчастіше вона знаходиться поруч із приміщенням, щоб не потрібно було далеко ходити;
 3. Технічні блоки. Найчастіше їх ставлять у дальній лівий кут, щоб вони були, але не заважали.

Принцип №3. Поєднання всіх елементів на ділянці

Потрібно постаратися об’єднати між собою всі елементи так, щоб вони створювали єдину картину, а не окремі частини. Поєднання має бути за:

 1. Величині, геометрії та формі. Не варто вибирати тільки високі дерева, а краще розбавити їх низькими чагарниками, деревами середньої висоти з круглою кроною. Прямі бордюри можна доопрацювати за допомогою подовжених пергол.
 2. Відтінкам та фактурі. Потрібно вибирати дерева з різними кольорами та відтінками. При цьому так має бути не тільки під час активного цвітіння, а цілий рік.

Принцип №4. Враховувати природне середовище

Краще спочатку вивчити ділянку і доопрацьовувати її. Багато хто вибирає екзотичні дерева або чагарники, які швидко засихають, тому що їм не підходить температура або ґрунт. Тому такий момент краще вивчити одразу. Також можна старі дерева не видаляти, а облагородити та омолодити їх.

Якщо на ділянці є пагорб, то його не обов’язково вирівнювати, а можна зробити з нього альпійський підйом. Якщо ж є якась западина, то з неї можна створити штучну водойму і не доведеться робити складні роботи з ґрунтом.

Щоб зробити все це якісно і добре, краще заздалегідь вивчити ділянку і використовувати всі можливості з мінімальними змінами поверхні. З правильним підходом вдасться створити красивий та стильний дизайн ділянки досить швидко та просто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


  Передзвонити вам?


   Дякую!

   Ваше повідомлення успішно відправлено!