fbpx

Софіти для даху: обшиваємо звиси.

Коли робиться дах, то важливо враховувати багато різних нюансів. Варто правильно вибрати матеріал даху, фасаду та водостоків. Але часто ми забуваємо про те, що є ще одна важлива деталь, яка може сильно змінити вигляд будинку – це звіси даху. Вони зазвичай закриваються софітами з металу, дерева чи пластику.

Звис – це частина даху, яка виступає за межі стін. У сучасних будинках знизу це закривається. Раніше не завжди так робили, але це було не просто так. Тоді не закривали софітами через те, щоб була хороша вентиляція на даху. Зараз теж потрібна вентиляція на даху, причому не тільки на опалювальної, а й опалювальної.

Є й інша сторона всього цього. Якщо не закрити звис, через відкриті отвори можуть залітати птахи і на горищі організувати своє житло. Це теж не найприємніше, що може статися. Тому правильно буде все це закрити софітами, але в декількох місцях встановити вентиляційні грати, щоб повітря все ж таки надходити на горище.

Карнизні та фронтонні звиси.

Для гарної вентиляції використовуються тільки горизонтальні карнизні звиси. Зверху робляться продухи, якими йде обмін повітря. Через софіти повітря піднімається до ковзана даху і виходить назовні. Таким чином, на горищі не збирається конденсат, а все добре провітрюється. Підшити звиси можна у різний спосіб, тому кожен може вибирати те, що йому більше подобається.

Якщо ж у вас двосхилий дах, то тут можна використовувати похилі фронтонні звиси. Вони починаються від краю дах і піднімаються до його ковзана. Так як варіантів для звисів не так і багато, їх розміщують у площині даху і роблять так, щоб вони були перпендикулярними стіні.

Матеріал для софітів даху

Найчастіше вибирають собі софіти з 3-х варіантів. А ось усі роботи проводять тоді, коли фасад повністю зроблено, інші роботи в будинку теж завершені. Говорячи про софіти для даху, потрібно вибрати собі якийсь матеріал, хоча їх кілька.

 1. Пластикові софіти з ПВХ. Це найпопулярніший вид софітів. Вони доступні у великій кількості кольорів і відтінків. Такі софіти бувають одношаровими та стільниковими. Часто вибирають софіти із наклейкою під дерево. Так вони краще поєднуються із різними типами будівель. Установка Софітів досить проста, тому їх монтаж не триватиме багато часу, а кріпляться вони за допомогою спеціального замку.
 2. Другий за популярністю варіант – це дерев’яна вагонка. Їх найчастіше роблять із ялини, сосни чи інших типів дерева. Перед використанням вагонка обробляється спеціальними засобами, які захищатимуть її від вологості, від гризунів та від займання. Щоб була вентиляція, її додатково проводять туди. Іноді замість вагонки замовляють деревополімерний композит. Цей матеріал виготовляється з полімерів та подрібненої деревини. Він більш стійкий до вологості та різних погодних умов. Також він може мати перфорацію.
 3. Найрідше вибирають металеві софіти. Якщо вибирають цей варіант, то це плоскі або перфоровані листи металу, які іноді обклеюють пластиковою плівкою. Для отримання унікального дизайну такі панелі можна придбати у різних кольорах. Це цікаве рішення для створення унікального стилю приміщення.

Тому підшити звиси потрібно відразу, при будівництві каркасно-панельних будинків та головне правильно вибрати матеріал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити консультацію


  Передзвонити вам?


   Дякую!

   Ваше повідомлення успішно відправлено!